Czas wolny dzieci

      Brak komentarzy do Czas wolny dzieci

Dzisiaj mamy siódmy dzień edukacji zdalnej. Zapraszamy Was do korzystania z portalu informacyjno-rozrywkowego „Czas dzieci” zawierającego mnóstwo ciekawych aktywności bez wychodzenia z domu. W zależności od wyboru miasta (w lewym górnym rogu: Kraków, Warszawa, Wrocław, Śląsk, Łódź, Poznań, Lublin, Trójmiasto, Bydgoszcz, Rzeszów, Szczecin) znajdziecie tam szereg wiadomości, atrakcji do zwiedzenia, polecanych książek, konkursów, zadań, zabaw, ciekawostek i inspiracji. Oto niektóre z nich.

Wirtualne spotkania z pisarzami – #czytankinaczasie

Być może brakuje Wam dostępu do książek? Albo chcielibyście posłuchać audiobooka? W planach mieliście spotkanie z autorką, które zostało odwołane? Nic się nie martwcie! Autorzy przyjdą do Was – oczywiście wirtualnie.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki zaprosił autorów do udziału w cyklu spotkań online #czytankinaczasie, podczas których pisarze czytają dzieciom, m.in. Zofia Stanecka, Renata Kijowska i Szymon Radzimierski.

#czytankinaczasie weź udział w spotkaniach

Zachęcamy do sprawdzania na Facebook’u Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki informacji z zapowiedziami kolejnych spotkań.

Wycieczki wirtualne

W ramach edukacji czytelniczej i medialnej zapraszamy Was do wirtualnego korzystania z instytucji udostępniających źródła informacji i dobra kultury. Mimo że instytucje kultury, muzea, teatry, biblioteki są obecnie zamknięte, niektóre z nich nie rezygnują ze swojej oferty edukacyjnej.

WARSZAWA ZAPRASZA do zwiedzania – Muzeum Powstania Warszawskiego, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Warszawy, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Dom Spotkań z Historią, Muzeum Literatury, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – Muzeum POLIN w Twoim Domu, Teatr Lalek Guliwer, Teatr Lalka. Poniżej znajdziecie link do ciekawych propozycji, w których możecie wziąć udział online:

Warszawskie instytucje kultury online

Konkurs plastyczny dla dzieci

Spróbujcie na chwilę przenieść się do zapomnianego świata listów i weźcie udział w konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

Szczegóły konkursu – tutaj

Zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Nauczyciele bibliotekarze