„Biedronki” – mali tropiciele

                                            

Mimo, że wiosna jeszcze „ostrożnie” rozgląda się po okolicy, mali tropiciele już ją znaleźli.

Spragnione ciepła i zieleni przedszkolaki dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Zmieniła się dekoracja w naszej sali z zimowej na wiosenną. Wykonaliśmy bowiem wiele pięknych prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.   

Podczas zajęć dzieci miały też okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Rozwiązywały zagadki i wykonywały różne zadania związane tematycznie z wiosną, np. założyliśmy zielony ogródek: wysialiśmy rzeżuchę, posadziliśmy fasolkę i cebulę, z której wyrośnie zielony szczypiorek. Będziemy z uwagą obserwować ich  wzrost.                                                     

21 marca  – w pierwszy dzień wiosny dzieci przyszły do przedszkola w radosnych nastrojach, a w ich ubraniach przeważał kolor zielony. Tego dnia wspólnie ze „Skrzatami” obejrzeliśmy teatrzyk: „Zwiastuny wiosny” – w przerwie zaś zjedliśmy wspaniałą galaretkę z bitą śmietaną, przygotowaną przez panie Arletę i Monikę.  Tego dnia dowiedzieliśmy się, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia  przyroda i jak wiele korzyści możemy czerpać z obcowania z nią.                     

Dzień ten był inny niż wszystkie. Na pewno dostarczył dzieciom wielu miłych wrażeń.

Wychowawczyni