Przedszkole


  Koncepcja pracy przedszkola w SP nr 4

  Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci


Ramowy rozkład dnia dla dzieci młodszych

SŁONECZKA


Ramowy rozkład dnia dla dzieci starszych

SKRZATY


Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

                „Słoneczka” (10-godzinny) – Jolanta Propier, Bożena Kulikowska

„Skrzaty” (10-godzinny) – Arleta Krawczyk, Justyna Dzięgielewska

„Muchomorki” (5-godzinny) – Ewelina Gulan

„Biedroneczki” (5-godzinny) – Alicja Stradczuk

SZKOŁA DYSPONUJE 100 MIEJSCAMI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH.


AKTUALNOŚCI

Sukces w grupie „Biedronek”

Osiem „Biedroneczek”: Kasia, Małgosia, Natalia, Zuzia, Lena, Dominik, Szymek i Ania wzięło udział z Konkursie plastycznym dla przedszkolaków „Gacek” poznaje świąteczne obyczaje „Zajączek wielkanocny” zorganizowanym przez Grajewskie Centrum Kultury. Celem… read more »

Posted in Aktualności, Osiągnięcia Szkoły, Przedszkole | Leave a comment

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w grupie „Biedronek”

Kiedy zmęczeni zimą z coraz większym utęsknieniem wyglądamy wiosny, w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca nadchodzi  WIELKANOC – wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

„Muchomorki” w Fabryce Zabawy

„Są takie święta raz do roku , co budzą życie , budzą czas. Wszystko , rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas , miłość do ludzi do… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Stomatolog u „Słoneczek”

4 kwietnia 2019 r. „Słoneczka” gościły u siebie panią stomatolog  wraz z paniami higienistkami. Dzieci dowiedziały się jak poprawnie szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej. Dużo informacji usłyszały na… read more »

Posted in Aktualności, Promocja zdrowia, Przedszkole | Leave a comment

Sukces Martyny Piaszczyńskiej w konkursie ogólnopolskim

Martyna Piaszczyńska z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie  zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Oblicze Dzieciątka Jezus, które powitali Trzej Królowie”. Praca… read more »

Posted in Aktualności, Konkursy, Osiągnięcia Szkoły, Przedszkole | Leave a comment

„Muchomorki” – mali badacze

Woda to skarb, niezbędny do istnienia życia na ziemi. Bez niej  żaden organizm na naszej planecie nie mógłby przetrwać. Oceany, rzeki, jeziora oraz inne zbiorniki wodne są domem dla niezliczonej… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Dbamy o bezpieczeństwo

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski. Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich. Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu, Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc … /Cz…. read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Dociekliwe „Biedronki”

W niej się możesz kąpać,  piją ją ludzie, rośliny, zwierzęta,  bez niej nie byłoby życia na ziemi, każdy niech o tym dobrze pamięta. 22 marca „Biedronki” obchodziły Światowy Dzień  Wody…. read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

„Biedronki” – mali tropiciele

Mimo, że wiosna jeszcze „ostrożnie” rozgląda się po okolicy, mali tropiciele już ją znaleźli. Spragnione ciepła i zieleni przedszkolaki dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Zmieniła się dekoracja w naszej… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Przedszkolaki w kinie

„Chcieć znaczy … móc” 19 marca „Biedronki” i „Skrzaty” udały się do kina na przedstawienie teatralne pt. „Zośka, piraci i wielka draka”. To typowa historia o piratach przedstawiona w nietypowy sposób. Mała… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Spotkanie czytelnicze „Zdrowe zęby mam, bo zawsze o nie dbam”

4 marca 2019 r. dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Patrycja Kuczyńska i Wiktoria Olszewska wraz z panią L. Pietrzykowską odwiedziły dzieci z grup przedszkolnych „Biedroneczki” i „Skrzaty”. Celem… read more »

Posted in Aktualności, Biblioteka, Program „Trzymaj Formę”, Promocja zdrowia, Przedszkole | Leave a comment

Warsztaty logopedyczne w przedszkolu za nami!

 W ramach drzwi otwartych w oddziałach przedszkolnych odbyły się  warsztaty logopedyczne ph. POĆWICZ ZE MNĄ MAMO! TATO! Rodzice i dziadkowie, którzy przybyli na spotkanie mieli okazję przećwiczyć i wypróbować techniki… read more »

Posted in Aktualności, Logopeda, Przedszkole | Leave a comment

Dzień Kobiet u „Muchomorków”

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i bez trosk. Dużo radości. Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, W domu, w przedszkolu, na wycieczce…. read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Nie zgubić talentu” – zajęcia muzyczno-taneczne

W lutym przedszkolaki aktywnie brały udział w zajęciach. Ruch połączony z muzyką, a w szczególności taniec, może stanowić istotny czynnik rozwoju fizycznego, umysłowego, estetycznego oraz relaksu dla dzieci. Podczas zajęć … read more »

Posted in Aktualności, Projekty, Przedszkole | Leave a comment

Niezapomniane chwile „Skrzatów” w mobilnym planetarium

27 lutego 2019 r. „Skrzaty” uczestniczyły w seansie edukacyjnym mobilnego planetarium. Dzięki pokazom dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

„Nie zgubić talentu” -Matematyka nie jest nudna…

Zajęcia matematyczne w ramach projektu „Nie zgubić talentu” w lutym odbywały się w bardzo miłej i wesołej atmosferze. W tym miesiącu dużo: układaliśmy, bo zabawy konstrukcyjne są rozwojowe; wycinaliśmy, bo… read more »

Posted in Aktualności, Projekty, Przedszkole | Leave a comment

Było tłusto u „Słoneczek”

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła.”Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu 28.02.2019 r. „Słoneczka” wedle tradycji pozwoliły sobie na małe co nieco.  Dzieci razem z paniami… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Słodki dzień u „Biedronek”

Był sobie pączek co nie miał rączek I okrąglutki był jak miesiączek. Miał lukrowana, złocistą skórkę, a w środku dziurkę na konfiturkę. Wszyscy go lubili: starsi i dzieci – na… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

„Biedronki” w kosmosie

27 lutego przedszkolaki miały możliwość  uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych pt. „Poszukiwacze życia”. Zajęcia były prowadzone przez pracowników objazdowego Planetarium Quasar z Olkusza. W nadmuchiwanej kopule, która stanowiła idealną namiastkę kosmosu… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Miły gość u „Biedronek”

Chodzi swoimi drogami, cichutko miauczy czasami,chętnie wskakuje na płot!To zwierzę to … KOT17 lutego swoje święto obchodzą koty. W tym dniu zwracamy uwagę wszystkim na los porzuconych i bezdomnych zwierząt i… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Dzień kota czas zacząć

 Spotkanie czytelnicze Klubu Czytelniczego „Czytamy i gadamy” z  przedszkolakami „Wstawał wtedy szary świt. Za oknem padał śnieg i wiał wiatr.  W izbie na wystygłym  zapiecku  leżały skulone  koty(…)” Opowiadaniem S…. read more »

Posted in Aktualności, Biblioteka, Projekty, Przedszkole | Leave a comment

„Skrzaty” na seansie bajkowym u „Biedronek”

BAJKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO, NA NUDĘ I NIEPOGODĘ… 21 lutego 2019 roku o godz. 13.00 „Skrzaty” zostały zaproszone przez „Biedronki” i Panią Alicję Stradczuk na wspólne oglądanie filmu animowanego…. read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Spotkanie czytelnicze Klubu „Czytamy i gadamy”. Biała Dama – Królowa Zima

W ramach głośnego czytania i rozwijania pasji do książek 5-latki z grupy „Biedronki” wzięły udział w spotkaniu czytelniczym pod hasłem „Biała Dama – Królowa Zima”. Po krótkim powitaniu przez Kingę… read more »

Posted in Aktualności, Biblioteka, Przedszkole | Leave a comment

Ogłoszenie

Koło czytelniczo-medialne oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych „Biedronki” i „Skrzaty” wraz z opiekunami z a p r a s z a j ą do włączenia się w obchody Światowego Dnia… read more »

Posted in Aktualności, Biblioteka, Przedszkole | Leave a comment

Dzień Babci i Dziadka

Kochające serce zawsze jest młode… 15 lutego 2019 roku o godz. 13.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 odbyła się uroczystość dedykowana naszym KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM, którzy zajmują… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Spotkanie czytelnicze „Nie jestem inny – jestem wyjątkowy”

7 lutego 2019 r. w grupach przedszkolnych „Skrzaty” i „Biedroneczki” w ramach Ogólnopolskiego programu „Wychowanie przez czytanie” odbyły się spotkania czytelnicze pod hasłem „Nie jestem inny – jestem wyjątkowy”. Tym… read more »

Posted in Aktualności, Biblioteka, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Słoneczka” z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy

5.02.2019r. „Słoneczka” wybrały się z programem artystycznym z okazji DNIA BABCI I DZIADKA do Środowiskowego Domu Samopomocy. W miłej atmosferze dzieci wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły. Miło spędzony czas… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Nie zgubić talentu” – „Liczę, liczę i rachuję”

STYCZNIOWE  MATEMATYCZNE ZAJĘCIA  PRZEDSZKOLAKÓW W  styczniu zrealizowanych zostało 12 godzin zajęć. Przenieśliśmy się w świat figur geometrycznych. Dzieci zauważyły, że współpraca się opłaca, pogłębiły wiadomości i umiejętności matematyczne, kreatywność oraz… read more »

Posted in Aktualności, Projekty, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Nie zgubić talentu” – „Liczę, liczę i rachuję”

GRUDNIOWE  MATEMATYCZNE  ZAJĘCIA  PRZEDSZKOLAKÓW Celem zajęć jest stworzenie warunków do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju osobowości, wspieranie dzieci w rozwoju zainteresowań i uzdolnień, kształtowanie wyobraźni dziecięcej, stymulowanie aktywności dzieci poprzez stosowanie… read more »

Posted in Aktualności, Projekty, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Nie zgubić talentu” – „Muzyka i taniec to nasza pasja”

Zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci uzdolnionych muzycznie  „Muzyka i taniec to nasza pasja” kształtują podstawowe zdolności muzyczne i sprawność psychoruchową, rozwijają zdolności motoryczne: szybkość, zwinność, skoczność i wytrzymałość, rozwijają nawyki ruchowe,… read more »

Posted in Aktualności, Projekty, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Nie zgubić talentu” – „ENGLISH DAY”

Tematyka zajęć z języka angielskiego w grudniu obejmowała poznanie zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem w Wielkiej Brytanii. Dzieci nauczyły się nazywać obiekty związane ze świętami, np. choinka. Święty Mikołaj, dzwoneczek,… read more »

Posted in Aktualności, Projekty, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Dzień Babci i Dzień Dziadka u „Słoneczek”

18 stycznia 2019r. zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla Nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części oficjalnej niecodzienni goście… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Zabawa choinkowa w Fabryce Zabawy

17.01.2019 r. odbyła się zabawa noworoczna w Fabryce Zabawy. Imprezę prowadzili animatorzy, którzy przygotowali mnóstwo zabaw. Jedną z większych atrakcji było zamykanie dzieci w bańce mydlanej. Uwieńczeniem zabawy był słodki… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Słoneczka” w Muzeum Mleka

15.01.2019r. dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-plastycznych w Muzeum Mleka. Przedszkolaki samodzielnie wykonały laurki dla dziadków z okazji Ich święta. Pracę starały się wykonać najlepiej, jak potrafią. Na… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Choinka u ,,Skrzatów”

9 stycznia był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków. Tego dnia odbyła się choinka, którą rozpoczął poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wówczas naszych grzecznych przedszkolaków odwiedził MIKOŁAJ i wręczył prezenty. Na koniec przedszkolaki… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Choinka u „Biedronek”

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Jasełka u „Skrzatów”

Dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty”wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, wystawiając jasełka bożonarodzeniowe. Piękne stroje, wspaniała scenografia i ogromny talent dzieci pozwolił wszystkim poczuć niezwykłą magię świąt Bożego Narodzenia. Wychowawczynie

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Jasełka u „Słoneczek”

Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt Bożego narodzenia „Słoneczka” wystawiły JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili scenę narodzin Jezusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

6 grudnia, jak dobrze wiecie,Święty Mikołaj chodzi po świecie.Dźwiga swój worek niezmordowanie,I każde dziecko prezent dostanie… Mikołaj to postać bardzo tajemnicza. Przybywa z dalekiej i mroźnej Laponii. Z długą, białą brodą,… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Mikołajki u „Muchomorków”

„Już Mikołaj grzeje sanie, Czego pragniesz niech się stanie. Każde z marzeń skrytych w głębi, Święty Dziadek może spełnić.” 6 grudnia obchodzi imieniny Ktoś bardzo ważny. Dzieci z grupy „Muchomorki”… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Mikołajki u „Słoneczek”

6 grudnia „Słoneczka” odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzy przedszkolaków. Dzieci z radością przywitały Mikołaja, śpiewając Mu piosenkę. W zamian  otrzymały drobne upominki i obiecały być… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Mikołaj odwiedził dzieci z grup przedszkolnych

6 grudnia dużo radości dostarczyła dzieciom wizyta Mikołaja – pana Wiceburmistrza Macieja Pawła Bednarko oraz Mikołajki – pani Izabeli Randzio, którzy obdarowali dzieci słodkimi upominkami. W podziękowaniu dzieci przepięknie zaśpiewały… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Andrzejki u „Biedronek”

Hokus – pokus, czary, mary, niech się spełnią andrzejkowe czary. „Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości…. read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

List do św. Mikołaja

„Słoneczka” wraz z paniami napisały list do św. Mikołaja. Zapakowaliśmy wszystkie rysunki do koperty, zaadresowaliśmy i 29 listopada wybraliśmy się do Urzędu Pocztowego, żeby wysłać list. Zakupiliśmy znaczki. Pani na… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Wyjątkowy dzień u „Biedronek”

„Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula” Światowy Dzień Pluszowego Misia – najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Andrzejki u „Muchomorków”

„W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas, Niech magia i wróżba Królują wśród nas. Już zaczynamy, już nie czekamy, Zabawa dalej, start!” 23 listopada w grupie przedszkolnej „Muchomorki” zapanowała magiczna atmosfera,… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Biedronki” na przedstawieniu

20 listopada przedszkolaki z grupy „Biedronki” udały się do Grajewskiego Centrum Kultury, gdzie obejrzały przedstawienie pt. „Piotruś Pan”. Jest to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać?… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Biedronki” w Muzeum Mleka

Przedszkolaki z grupy „Biedronki” bardzo chętnie odwiedzają Muzeum Mleka. 14 listopada też się tam udały. Na warsztatach plastycznych, wspomagani przez przemiłe panie, wykonaliśmy piękne prace – misiowe maseczki. Maseczki misia… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Święto Niepodległości u „Biedronek”

Dzieci z grupy „Biedronki” przez szereg dni uczestniczyły w zajęciach przybliżających im kilka istotnych faktów historycznych związanych z Polską. Szukały odpowiedzi na pytania: O co walczyli polscy żołnierze? Co to… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Historia Polski w legendach

Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę dziewczęta z Klubu czytelniczego rozpoczęły cykl spotkań z przedszkolakami. Na podstawie głośno czytanych pięknych, polskich legend przybliżają najmłodszym początki Państwa Polskiego. Przedszkolaki… read more »

Posted in Aktualności, Biblioteka, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Do serca przytul psa

Pod takich hasłem przedszkolaki z grup „Biedronki” i „Muchomorki” świętowały nieformalne polskie święto. Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią – nieważne. Każdy z nich obchodzi… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Akcja „Rodzice czytają dzieciom”

W grupie „Biedronki” już na dobre zagościła tradycja czytania książek przez rodziców, którzy przychodzą do przedszkola nie tylko po to, aby przyprowadzić  i odebrać swoje pociechy, ale także po to, aby… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Dzień Drzewa u „Słoneczek”

Dnia 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. W tym dniu w grupie „Słoneczka” odbywały się zajęcia związane z tematyką drzew. Celem świętowania było uświadomienie dzieciom roli drzew w przyrodzie i… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Skrzaty” u „Biedronek”

10 X 2018 r. w Święto Drzewa do grupy przedszkolaków zawitała Pani leśnik. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z charakterem pracy leśnika oraz drzew występujących w Polsce. Dzieci zapoznały… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Dzień Drzewa u „Biedronek”

„Dzień dobry, drzewa, polskie drzewa!Wiatr wam ballady swoje śpiewaI rozczesuje wasze liścieCo w oczach mienią się srebrzyście.” Dzień drzewa wymyślił w 1872 r. w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton,… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Słoneczka” i bezpieczna droga do szkoły

8 października grupę „Słoneczek” odwiedziła pani policjant sierż. sztab. Sylwia Gosiewska. Spotkanie poprzedziło wprowadzenie przez nauczyciela w tematykę zajęć, prezentacja obrazka przedstawiającego postać policjanta i wysłuchanie swobodnych wypowiedzi dzieci na… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Biedronki” słuchają

Przedszkolaki z grupy „Biedronki”  bardzo lubią spotkania z książką.  Kontynuując więc przygodę z nią nawiązaliśmy ścisłą współpracę z rodzicami w zakresie promocji głośnego czytania.  Mamy i Babcie chętnie przychodzą do naszego oddziału,… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Słoneczka” w Centrum Młodego Czytelnika

1 października z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z grupy „Słoneczka” odwiedziły Centrum Młodego Czytelnika. Pani bibliotekarka pokazała przedszkolakom bibliotekę i czytelnię, po czym chętnie wysłuchały czytanego przez Panią… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole | Leave a comment

Dzień „Kropki”

W dniu ,,Kropki ” przedszkolaki z grupy ,, SKRZATY ” zostały zaproszone przez grupę ,,Słoneczka” do wspólnej zabawy. Główną atrakcją była wycieczka przedszkolaków do gabinetu  Pana dyrektora i wspólne zrobienie… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…”

18 września 2018 r. przedszkolaki z grupy „Słoneczka” obchodziły po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia zapoznaliśmy się z historią małej dziewczynki i… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Dzień Przedszkolaka w grupie ,,Skrzaty”

Nasze przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty” świętowanie rozpoczęły od zdobienia kolorowych koron, wykonanych specjalnie na tę okazję .Ten szczególny dzień podkreśliła uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Na pewno był to niezapomniany dzień… read more »

Posted in Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę….”

Najważniejsze wydarzenie w życiu każdego dziecka z grupy „Słoneczka” już za nami. 26 września 2018 r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia, już od samego rana, panował u nas wyjątkowy nastrój, rozbrzmiewała… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Muchomorki” w „Fabryce Zabawy”

26 września grupa przedszkolna „Muchomorki” odwiedziła „Fabrykę Zabawy”. Dzieci dowiedziały się, co to jest glina, do czego służy i co w dawnych czasach z niej wykonywano. Pod okiem pań dzieci… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Muchomorki” powitały jesień

Z tym jesiennym wiatrem  tańczą sobie liście,  tańczą sobie tańczą  czerwone złociście. „Jesienne liście” E. Szelburg Zarembina Choć za oknami aura nie dopisuje, do grupy „Muchomorków” zawitała jesień. Dzieci przywitały… read more »

Posted in Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

„Biedronki” w bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od najwcześniejszych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 25 września,  w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania,  przedszkolaki z grupy… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Witamy w naszej bajce…

SŁONECZKA to grupa 3-, 4- i 5-latków, która liczy obecnie 24 przedszkolaków, uczęszczająca do oddziału 10-godzinnego (15 chłopców i 9 dziewczynek, a pod względem wieku pięcioro 3-latków, trzynaścioro 4-latków i… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto wymyślone dla naszych Milusińskich z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. 29 września to także rocznica urodzin Joanny Porazińskiej,… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że każdy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”. Co roku w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Bezpiecznie do przedszkola

19 września do grupy „Biedroneczek” przybyła z wizytą Pani policjantka. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowanie słuchały tego, co mówi. Pani policjantka wyjaśniła, jak należy poruszać się po… read more »

Posted in Aktualności, Przedszkole, Wydarzenia | Leave a comment

Kolejny sukces w grupie „Biedroneczki”

Nasz kolega Ksawery Stachelek wziął udział w zawodach pływackich w Ełku, zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej i III miejsce w grupie starszej. Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Posted in Przedszkole | Leave a comment

Kolejne sukcesy „Biedronek”

Na zakończenie sezonu „Grajewo pływa” na miejskim basenie odbyły się zawody w pływaniu. Nie mogło na nich zabraknąć dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki”. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Lewczuk, Aleksander Wróblewski… read more »

Posted in Przedszkole | Leave a comment

„Słoneczka” w „Fabryce zabawy”

Dnia 12.06.2018 r. grupa „Słoneczka” bawiła się w sali zabaw „Fabryka zabawy”. Ponadto dzieci własnoręcznie wykonały mydełka wybierając sobie wzór, kolor i zapach. Były zamykane w bańkach mydlanych. Duże zainteresowaniem… read more »

Posted in Przedszkole | Leave a comment

Zakończenie roku szkolnego w grupie przedszkolnej „Słoneczka”

W czwartek 21.06.2018 r. grupa przedszkolna „Słoneczka” obchodziła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Był to dzień szczególny dla dzieci oraz rodziców. Dzieci, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas, zaśpiewały piosenkę,… read more »

Posted in Przedszkole | Leave a comment