Urocza góralka w II c

Temat dotyczący zimowej stolicy Polski, naszych gór Tatr i ludzi tam mieszkających, zainspirował Marysię Lewczuk z klasy II c, do zaprezentowania uczniom swojej klasy ludowego stroju góralek. Opowiedziała o Zakopanem… read more »

Magiczny Goniądz

16 stycznia dzieci z grup przedszkolnych ”Muchomorki”, „Biedronki”, „Skrzaty”,  „Słoneczka”  oraz uczniowie klas I b i I c wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do Goniądza, gdzie w Gminnym… read more »

Choinka szkolna

Styczeń to czas karnawałowych imprez i szkolnych choinek. Po wspaniałej zabawie tanecznej i poczęstunku dzieci z klas I – III odwiedził św. Mikołaj…  Zapraszamy do galerii. Fot. B. Rogalska, J…. read more »

Zabawy konstrukcyjne w świetlicy

Dzieci tworzą konstrukcje z różnych elementów, dzięki czemu rozwijają swoją kreatywność. Takie zabawy znakomicie pobudzają wyobraźnię i wyzwalają pomysłowość. Samodzielna praca nad konstrukcją uczy koncentracji, skupienia i daje bardzo wiele radości. Iwona Zagórska

Akcja „Klikam z głową”

8 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach w ramach akcji edukacyjnej „Klikam z głową” prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Białymstoku. Celem jej  było ostrzeżenie dzieci przed niebezpiecznymi… read more »

Biblioteka dziękuje

W imieniu Czytelników serdecznie dziękujemy  za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej  w ramach akcji „Chcę, żebyś przeczytał moją książkę”.  Do grona naszych darczyńców dołączyli:  Edyta Szejda z klasy II b, Michał… read more »

Odwiedziliśmy podopiecznych TOZ-u

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Razem na Święta” zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej. W ramach zaplanowanych działań uczniowie i nauczyciele wspomogli Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie. Zebrane… read more »

Gimnastyka w świetlicy

Gimnastyka to ćwiczenia ruchowe, zapewniające prawidłową postawę i proporcjonalną sylwetkę. Gimnastykę można wykonywać amatorsko – w domu, jak i zawodowo, jako gimnastykę sportową, akrobatyczną czy artystyczną. Nie musimy znać definicji gimnastyki,… read more »

Pływacka Sztefeta Mikołajkowa

Dwa złote i srebro, takie medale zdobyli uczniowe naszej szkoły w Pływackiej Sztafecie Mikołajkowej, która odbyła się 06.12.2019 roku (piątek) na Pływalni Miejskiej w Grajewie. Wzięli w niej udział uczniowie… read more »

Mikołajki

6 grudnia uczniowie klasy IV c aktywnie uczestniczyli w lekcji matematyki, której tematem był „Rzymski system zapisywania liczb”.  Chociaż w życiu codziennym używa się niemal wyłącznie wygodniejszego systemu arabskiego, to… read more »

Mikołajki w klasie II d

6 grudnia br. klasa II d obchodziła mikołajki, podczas których każdy obdarował upominkiem osobę, którą wcześniej wylosował. Dzieci z zaciekawieniem zaglądały do swoich paczek, w których znalazły się  smakowite,  pożyteczne… read more »

Mikołajki w klasie VII c

5 grudnia 2019 r. urządziliśmy mikołajki w restauracji SPÓŁDZIELCZA. Po pysznej pizzy, obdarowaliśmy się wzajemnie podarunkami. Bardzo miło spędziliśmy ten czas. Fot. Ewa Zyskowska – Banach

Wycieczka klasy III a

5 grudnia 2019 r. wybraliśmy się do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Pierwszym punktem naszej wyprawy było spotkanie z Elfami i zwiedzanie Chaty Świętego Mikołaja. Potem wysłuchaliśmy wspaniałych opowieści. W… read more »

Andrzejki w klasie III a

27 listopada 2019 r. był wspaniałym dniem w naszej klasie, ponieważ urządziliśmy zabawę andrzejkową. Były wróżby, konkursy i zabawy. Rodzice przygotowali nam pyszny poczęstunek. Przy dźwiękach muzyki wspaniale tańczyliśmy. Bardzo… read more »

Tanecznym krokiem przez andrzejki

W czwartek 28.11. 2019 r. wszyscy uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej.  Trudno tu się jednak doszukiwać typowych andrzejek. U nas  wyglądało to nieco inaczej.  Wybraliśmy inną formę wspólnego spędzania czasu. Otóż… read more »

Biblioteka dziękuje

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Krukowskiej      za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej  w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Czytamy po angielsku

28 listopada uczniowie klasy Ic odwiedzili wirtualną bibliotekę „Oxford Owl” i wspólnie przeczytali książkę pod tytułem „The Toys Party”. Następnie wykonali ćwiczenia interaktywne sprawdzające rozumienie czytanego tekstu. Poradzili sobie z… read more »

Przypominamy o trwających konkursach

Zapraszamy do udziału w konkursach w ramach MIEJSKIEGO PROJEKTU  EDUKACYJNEGO POD  PATRONATEM  BURMISTRZA  MIASTA  GRAJEWO – PANA  DARIUSZA  LATAROWSKIEGO Klasy III grajewskich szkół podstawowych  MIEJSKI KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY „Najciekawsza sylweta bohatera… read more »

Zagłosuj na SP 4!

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie bierze udział w konkursie „Eko Challenge” Fundacji Komputronik. Grupa uczniów nagrała video prezentujące odpowiedź na pytanie: „Co Wasza szkoła może zrobić,… read more »