Akcja czytelnicza „Mój ulubiony pisarz”

                                          

BEZ PISARZY NIE BYŁOBY KSIĄŻEK zarówno tych, które kochamy, jak i tych, których nie lubimy.   Wielu pasjonatów mówi o książkach, jak o „towarzyszach życia”, bowiem uczą nas, wzruszają, dostarczają pięknych chwil, pomagają żyć… Wszystkim pisarzom z okazji ich święta życzymy inspiracji, docenienia i wiernych czytelników.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy Koło Przyjaciół Biblioteki zaprasza wszystkich Czytelników do udziału w akcji „Mój ulubiony pisarz”. Na tablicach przy bibliotece szkolnej znajdziecie przygotowane cytaty, anegdoty i ciekawostki o pisarzach. Zapraszamy do wpisywania nazwisk swoich ulubionych autorów – mamy nadzieję, że staną się one dla innych uczniów inspiracją do sięgnięcia po ich książki. „Tydzień z…” – co tydzień na wystawie w bibliotece będziemy eksponowali książki dla dzieci i młodzieży z dorobku literackiego danego pisarza.

Tymczasem proponujemy wszystkim przeczytanie książki „Mały pisarczyk z Florencji” Edmunda de Amicisa – wzruszającej opowieści o chłopcu, który pisał, aby pomóc ojcu. Książkę możecie przeczytać bezpośrednio ze strony internetowej portalu  iCzytam 

Zapraszamy.

Koło Przyjaciół Biblioteki z opiekunem L. Pietrzykowską.