„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

XII edycja Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W lutym 2021 r. uczniowie klas pierwszych podjęli wyzwanie i  dołączyli do XII-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Celem akcji było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Dzięki materiałom stworzonym w oparciu o techniki efektywnego uczenia, przyswajanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa okazało się czystą przyjemnością. Komplet materiałów edukacyjnych otrzymaliśmy od organizatorów bezpłatnie. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli edukacyjne filmy rysunkowe oraz zagrali w  samodzielnie złożoną grę planszową. Na zakończenie  programu uczniowie wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM TEŚCIE BEZPIECZEŃSTWA i wypełnili go na stronie internetowej Programu. Test składał się z 10 pytań. Wypełnienie Testu odbyło się  w szkole, podczas zajęć z wychowawcą, ale również  możliwe było do wypełnienia w domu pod opieką rodziców.

Wszyscy uczniowie zdali test CELUJĄCO! Otrzymali specjalny Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz Dyplom.

Koordynatorem programu w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie jest pani Renata Wierzchowska.

Monika Kuryś

Fot. M. Kuryś, E. Mieczkowska